Google+

Batožina až ku dverám bytu

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Letecká spoločnosť American Airlines od augusta zaviedla službu, ktorá má cestujúcim spríjemniť cestovanie. Ako jediný americký dopravca ponúka doručenie batožiny klientov, so zakúpenými letenkami v ich spoločnosti, až domov alebo do presného miesta určenia. Služba je samozrejme spoplatnená a pasažier si ju môže objednať a zaplatiť pri nákupe letenky alebo najneskôr dve hodiny pred odletom. Poplatky sa pohybujú od 30 do 50 USD v závislosti od počtu kusov batožiny. Služba je realizovaná na 200 letiskách, nielen v USA ale aj v niektorých ďalších krajinách. Do vzdialenosti pribižne 65 km trvá doručenie batožiny od jednej do štyroch hodín. Nad túto hranicu je treba doplácať a doručenie trvá od štyroch do šesť hodín. Službu oceňujú najmä klienti, ktorí sú časovo viazaní a nemôžu sa zdržiavať na letisku čakaním na batožinu.

Doplnkové služby sú veľkým prínosom aj pre letecké spoločnosti, pretože okrem predaja leteniek prinášajú firmám nemalé zisky. American Airlines, napríklad účtuje za odbavenie jedného kusa batožiny 15 USD alebo za klasickú papierovú letenku, teda nie internetovú, 50 až 70 USD. Iný letecký prepravcovia žiadajú niekedy až absurdné poplatky, ako sú príplatky za prístup na letisko (Sydney), ktorý sa platí automaticky s letenkou, alebo poplatok na zlepšenie letiska ( Toronto ), či privezenie (nie parkovanie ) cestujúceho na letisko ( Londýn-Luton ). United Airlines za druhú batožinu účtuje 50 USD a Spirit Airlines za tretiu batožinu až 100 USD, palivový príplatok všeobecne tvorí asi 40 % z ceny letenky. Tieto špeciálne extra poplatky priniesli v minulom roku American Airlines neuveriteľných 2,1 miliardy USD.

*22.11.2012

e-shop