Google+

Otvorená náruč Bruselu

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Zo Slovenska sa dá do Bruselu dopraviť z Bratislavy alebo Viedne letecky. Spiatočná letenka sa dá kúpiť v akcii za približne 50 eur. Skúste si však vychutnať starý Brusel peši a absolvujte slalom medzi históriou a nápadmi, ktoré priťahujú návštevníkov. Dominantou je 96 m vysoká veže gotickej radnice z 15.stor. V historickom centre je jedno z najkrajších námestí na svete Grand Place, ktoré sa každý druhý rok pokryje obrovským kvetinovým kobercom a tak sa stáva lákavou atrakciou pre turistov.

Brusel alebo Bruxelles je mesto pre všetkých.

Neďaleko námestia sa nachádza svetoznáma fontána s cikajúcim chlapčekom - Manneken Pis. O nič menej nie je zaujímavá ani Katedrála sv.Michala s prekrásnymi sklenenými oknami alebo grandiózny model molekuly železa Atómium. Monument Butte du Lion vo Waterloo pripomína poslednú Napoleonovu bitku. K zážitkom patrí určite nákup praliniek, či pitie piva z ich bohatého výberu. A je toho ešte oveľa viac, čo sa tu oplatí vidieť, ale i ochutnať.

e-shop