Google+

Cestujúci nechceli vystúpiť

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Lietadlo leteckej nízkonákladovej spoločnosti Ryanair v utorok, už z marockého mesta Fes, vzlietlo s trojhodinovým meškaním. Linka z Maroka do Beauvais na severovýchode Francúzska musela byť kvôli zlému počasiu odklonená na letisko v Lutychu v Belgicku, vzdialenom 200 km.

Viac ako stovka nahnevaných pasažierov s letenkami do Francúzska sa dožadovala cesty do cieľovej krajiny. Počas predĺženého letu, však francúzske letisko Paríž – Beauvais, ležiace asi 85 km severne od Paríža, ktoré je využívané nízkonákladovými leteckými dopravcami, medzitým uzavreli. Nahnevaní cestujúci však po neplánovanom pristátí odmietli vystúpiť, zostali sedieť na palube lietadla a trvali na svojom. Požadovali od posádky aeroliniek Ryanair, aby ich lietadlo dopravilo tam, kde majú zakúpené letenky. Personál leteckej spoločnosti zamkol toalety, zhasol svetlá a odišiel.

Hovorca letiska v Lutychu sa snažil pasažierov presvedčiť, aby prišli do letiskovej haly, kde na nich čakalo občerstvenie a ponúkal im bezplatné autobusy do Francúzska. Pasažieri vytrvalo odmietali náhradné riešenie a radšej zotrvávali v lietadle bez jedla a vody. Tento stav trval zhruba 4 hodiny a až nadránom okolo pol štvrtej cestujúci svoj protest vzdali a lietadlo opustili. Nakoniec všetci súhlasili s náhradnou dopravou a v ranných hodinách ich autobusy zaviezli do Beauvais.

*17.10.2011

e-shop