Google+

Kam v USA - letenky do USA

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Tak toto je dilema, ktorú si musí vyriešiť každý sám. Pohnútky a záujmy cestovateľov do USA sú rôzne. Každému však musí byť jasné, že počas svojho pobytu uvidí iba časť, tejto rozmanitej a rozľahlej krajiny. USA je letecká veľmoc takže letenky do USA môžete zohnať do každého väčšieho mesta.

Bránou do USA, ktorou prichádzali takmer všetci prisťahovalci, je New York a všetci tu zanechali svoje stopy. Vo vzduchu cítite čínske korenie, taliansku omáčku, írsky Guiness, ale aj ruský boršč. Okrem klasických ikon ako je Socha slobody, Broadway či Manhattan, poskytujú jedinečný zážitok aj národné štvrte a viac ako stovka múzeí a galérií svetovej triedy.

Paríž Ameriky, je mesto pod mostom Golden Gate Bridge, San Francisco. Sem prichádzali umelci z celých Spojených štátov, pretože sa stalo centrom duchovného rozvoja. Medzi najväčšie atrakcie mesta Las Vegas v Nevade patrí práve zábava a hazard. Keby ste sa v ňom ocitli, tak určite navštívte aj Death Valley (Údolie smrti), ležiace na hranici štátov Kalifornia a Nevada. Toto údolie je najnižším bodom v celej Severnej Amerike. Medzi najväčšie prírodné krásy na celom svete patrí Grand Kaňon, veľmi farebné a krásne miesto vytvorené riekou Colorado v americkom štáte Arizona, v dĺžke 446 km a s hĺbkou až 1 600 m. Yellowstone National Park je najstarší národný park na svete. Je známy množstvom gejzírov, horúcich prameňov a iných geotermálnych objektov. Mount Rushmore sa nachádza v Južnej Dakote, v meste Rapid city. Tam sú na skale vytesané tváre štyroch amerických prezidentov: Georga Washingtona, Abrahama Lincolna, Theodora Roosevelta a Thomasa Jeffersona. Toto miesto navštívi ročne viac ako milión ľudí. Srdce amerického filmového priemyslu je v Hollywoode, v Los Angeles v štáte Kalifornia. V blízkosti mesta Orlando na Floride je Walt Disney World Resort - najlepšie miesto, kde sa môže zabaviť celá rodina. A snáď netreba ani spomínať Biely dom vo Washingtone, ktorý je hlavným pracoviskom prezidenta Spojených štátov.

e-shop