Google+

Los Angeles - letenky

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Los Angeles známe tiež ako "Mesto Anjelov" je veľké pobrežné mesto na západe USA a hlavným mestom Kalifornie, ktoré je slávne vďaka filmovému a televíznemu priemyslu ale aj slnečnému a teplému podnebiu. Turistami najvyhľadávanejšie štvrte v meste sú Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica a Anaheim. Filmovú metropolu USA Hollywood pozná celý svet. Najznámejšie filmové štúdio Universal Studios víta svojich návštevníkov v zábavnom parku, kde medzi atrakcie patrí štúdio, v ktorom sa dá vidieť zákulisie filmov a nádherné efekty. Lákadlom je tiež Mann, čínske divadlo. Na chodníku slávy sú hviezdy s menami najznámejších ľudí vo filmovom priemysle. Beverly Hills má najvyššiu koncentráciu hviezd umeleckého neba nielen v USA ale aj na celom svete. Rodeo Drive je ulica v Beverly Hils a je najdrahšou ulicou na svete, pretože tu majú svoje obchody najznámejší dizajnéri. Obrovské letisko s deviatimi terminálmi Los Angeles Internacional je hlavnou bránou do mesta. Letenky sú dostupné u každého predajcu, no lacné letenky treba kúpiť niekoľko mesiacov vopred.

Slnečné Los Angeles

Iba 13 km vzdialená od Los Angeleského medzinárodného letiska je Santa Monica, ponúkajúca oddych pred ruchom veľkomesta. Rozprávkové pláže vábia návštevníkov svojím pobrežím, útesmi lemovanými palmami a malomestskou atmosférou. Slávny architekt Frank O Gehry je autorom dizajnového zázraku - Múzea umenia v Santa Monice. Detská fantázia si príde na svoje v Disneylande v štvrti Anaheim.

e-shop