Google+

Letenky do Manchestru

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Z Bratislavy do Manchestru sa dostanete asi najrýchlejšie cez Londýn aerolinkami Ryanair, ktoré ponúkajú lacné letenky. Letecká linka medzi Londýnom a Manchesterom je jedným z mála rušných vnútroštátnych spojov a je veľkou konkurenciou železničnej doprave.

Dynamický Manchester

Manchester je vzrušujúce mesto, nabité udalosťami pre každého návštevníka. Od živej hudby a športu až po múzeá, galérie, kultúrne pamiatky a divadlá. Je to miesto, kde je vždy nejaká šou, top atrakcie, vynikajúce nákupné príležitosti, ale i ohromujúca viktoriánska architektúra. Za vznik modernej tváre Manchestru paradoxne môže tragédia. V roku 1996 tu IRA odpálila nálože, ktoré zdemolovali veľkú časť centra mesta. Niektorí domáci tvrdia, že tým zničili najškaredšie budovy v Anglicku. Či už to je pravda alebo nie, začala náročná a drahá rekonštrukcia, ktorej výsledok, Millenium Quarter sa stal naopak miestnou pýchou a premenil špinavé priemyselné mesto na metropolu pulzujúcu kultúrou a životom. Manchester je vo svete mimoriadne známy futbalovými klubmi Manchester United a Manchester City, kriketovým klubom a usporiadaním sedemnástych hier Commonwealthu v roku 2002. Mesto je slávne aj svojou produkciou kvalitnej hudby, ktorá je zdrojom hrdosti obyvateľov mesta.

e-shop