Google+

Moskva

Rusko » Moskva

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Do Moskvy sa zvyčajne lieta s ČSA alebo Aeroflotom, ktoré sú členmi aliancie Sky Team. Môže sa však stať, že niekedy sú lacnejšie letenky v akcii v ukrajinskom Aerosvite, poľskom LOTe alebo v maďarských aerolinkách MALEV. Moskva má 4 najdôležitejšie letiská - Domodedovo, Šeremetevo, Vnukovo a Bykovo. Domodedovo letisko Moskva je dnes najväčšie a najrýchlejšie rastúce moskovské letisko, kde pristáva väčšina európskych leteckých spoločností, okrem Sky Team. Je lídrom v oblasti osobnej dopravy v krajine.

Medzinárodné letisko Šeremetevo

Medzinárodné letisko Šeremetevo bolo v minulosti kľúčové sovietske letisko, no teraz je v moskovskom regióne na druhom mieste. Z európskych aeroliniek tu pristávajú lietadlá aliancie Sky Team, včetne ČSA a Aeroflotu. Na letisku prebieha veľká rekonštrukcia, ktorá má byť ukončená v roku 2015 a tak je tu kvôli stavebným prácam sťažený pohyb. Letisko Moskva - Vnukovo je najstaršie prevádzkyschopné civilné letisko v Moskve, hoci bolo postavené pôvodne na vojenské účely. Dnes je vo vyťaženosti na treťom mieste. Letisko Bykovo je malé regionálne letisko vzdialené od Moskvy 35 km. Využíva sa pre domáce krátke lety a slúži tiež ako základňa pre charterové lety firmy Centre-Avia.

e-shop