Google+

Nové lietadlá a ceny leteniek

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Európska komisia poriadala konferenciu s názvom Aerodays v Madride, na ktorej sa zišli európski i svetoví konštruktéri lietadiel, zástupcovia letísk a leteckých spoločností. Hovorilo sa tu o budúcnosti leteckej dopravy s výhľadom až na 40 rokov dopredu. Už dnes je preplnený vzduch lietadlami, kumulujú sa nad letiskami, často meškajú a pri čakaní na pristátie spotrebovávajú zbytočne palivo čo má vplyv na cenu letenky. Naliehavou úlohou je pre letectvo zlepšiť organizáciu prevádzky.

Konštruktéri sa zameriavajú na zmeny tvaru lietadiel, najmä krídiel, aby lietadlá zanechávali za sebou menšie vzduchové víry. Ale tiež hovorili aj o znižovaní hlučnosti strojov a do roku 2020 ho chcú znížiť o polovicu. Ďalšou nemalou úlohou je obmedziť emisie oxidu uhličitého i oxidov dusíka a to predovšetkým znížením spotreby paliva alebo zmenou paliva. V hre je skvapalnení zemný plyn, biopalivá, využitie slnečnej energie, ale i palivové články. Lenže všetky alternatívy sú zatiaľ veľmi drahé a tak zatiaľ nemôžeme očakávať výrazné zlacnenie leteniek.

*29.11.2012

e-shop