Google+

Novinky z Lufthansy

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Nemecký letecký prepravca Lufthansa má v úmysle prepustiť 3 500 administratívnych zamestnancov v pobočkách na celom svete, čo je v podstate asi polovica. Táto reorganizácia je potrebná kvôli zlepšeniu hospodárenia, nakoľko za I. štvrťrok 2012 vykázala stratu 381 miliónov eur, a to je dvojnásobný medziročný nárast. Ak chce firma dokonale odolávať konkurencii, bojovať s rastúcimi cenami paliva a poklesom predaja leteniek, tento krok je nevyhnutný. Do roku 2014 má v pláne znížiť náklady o 1,5 miliardy eur. K zníženiu hmotnosti batožiny zatiaľ nepristúpili, čo znamená, že k jednej zakúpenej letenke v ekonomickej triede prepravujú jeden kus batožiny do 23 kg bez poplatkov a jednu príručnú batožinu.

Lufthansa tiež chystá nezvyklý krok, ako zvýšiť kapacitu vo svojich lietadlách. Má v pláne zúžiť sedadlá v strojoch a tak sa do každého zmestí o 12 pasažierov viac. Výmena 32 000 sedadiel v lietadlách na krátke a stredné trate má firme pomôcť navýšiť kapacitu strojov približne o 8 %. Výmena sa týka 180 airbusov a boeingov, ktoré Lufthansa používa hlavne na lety po Európe. Letecká spoločnosť tvrdí, že cestujúci budú mať viac priestoru ako doteraz, pretože sedadlá vyrobené z nových materiálov budú mať tenšie operadlá, čím sa zväčší priestor pre nohy o 4 cm. Luftansa do inovácie investuje 170 mil.eur. Keď nechcú aerolinky zvyšovať cenu leteniek, musia zvažovať všetky možnosti a hľadať riešenie ako z nepriaznivej ekonomickej situácie vyviaznuť. Firma tiež oznámila oneskorené otvorenie letiska Berlin-Brandenburg. Pre cestujúcich, ktorí mali zakúpenú letenku na inauguračný let na 3.6.2012, navrhla vrátenie peňazí alebo zmenu rezervácie letenky zdarma na 31.8.2012.

*22.11.2012

e-shop