Google+

Oslo je skvelá atrakcia

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Medzi Oslofjordom a zelenými kopcami Marka leží nórske hlavné mesto. Kombinácia života v meste a ľahký prístup k nádhernej prírode na vonkajšie aktivity, vytvára jedinečné miesto pre dovolenku. Poloha mesta umožňuje absolvovať v jeden deň výlet do lesa, plávanie vo fjorde, bicyklovanie i večerný koncert.

Oslo ponúka asi 50 múzeí a mnoho umeleckých galérií.

K medzinárodne známym atrakciám patrí park sôch Vigeland, lodné múzeum Viking, Munch múzeum a skokanský mostík Holmenkollen. Oslo je neodmysliteľne spojené s udeľovaním Nobelovej ceny na radnici mesta. V meste nájdete Národné divadlo, univerzitu, kráľovský palác s parkom, Operu House, obchodné centrá, širokú sieť hotelov, luxusných reštaurácií a barov. Silnou stránkou mesta sú živé koncerty, či už rockové, jazzové alebo klasickej hudby. Ak si zakúpite Oslo Pass, umožní Vám návštevu s voľným vstupom do múzeí, verejnú dopravu zadarmo, zľavy v obchodoch a pod. Do Osla sa môžete dostať rôznymi dopravnými prostriedkami, no najrýchlejšie je lietadlo. Letenky z Bratislavy stoja v akcii prijateľných 130 eur.

e-shop