Google+

Letenky do Philadelphie

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Medzinárodné letisko vo Philadelfii je vzdialené od centra mesta len 7 km a pristávajú tu aj priame lety z Európy. V akcii stojí letenka z Viedne necelých 500 eur, čo je prístupná cena aj pre slovenských turistov. Philadelfia sa môže pochváliť krásnymi parkami, historickými budovami a malebným nábrežím. Philly, ako často nazývajú toto mesto, je domovom mnohých národných kultúrnych pamiatok, ktoré sa vzťahujú s založeniu Spojených štátov. Independence National Historical Park ( Národný historický park nezávislosti ) má rozlohu okolo 15 ha a ukrýva niekoľko historických pamiatok, z obdobia americkej revolúcie, na jednom mieste. Najvýznamnejšie časti tejto pamiatky sú National Constitution Center (Národné centrum ústavy) a Independence Hall ( Sieň nezávislosti ), kde bola v roku 1776 Deklarácia nezávislosti vydaná a podpísaná. V Liberty Bell Center ( Centrum zvona slobody ) nájdete prasknutý zvon, z ktorého zneli tóny pri prvom čítaní Deklarácie. Franklinov inštitút patrí k hlavným v Múzeu vedy.

Slávne atrakcie Philadelfie

Philadelfia sa pýši najväčšou a najprepracovanejšou radnicou v Amerike. City Hall ( Radnica ) a jej centrálna veža dosahuje výšku 167 m a na jej vrchole sa týči 37-metrová socha zakladateľa mesta Williama Penna. Philadephia Museum of Art ( Filadelfské múzeum umenia ) je jedným z najväčších múzeí umenia v Spojených štátoch. Jeho zbierka obsahuje viac než pol milióna unikátnych malieb, sôch a 2000 rokov starých artefaktov z Ázie, Európy a Ameriky. Philadelfia je bohatý mix tradícií a kultúr imigrantov, rovnako ako aj domovom pre vzrušujúce zbierky kultúrne, kulinárske a rekreačné, ktoré len toto mesto pamiatok poskytuje.

e-shop