Google+

Letenky do Ríma

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Rím je nepochybne jedným z najkrajších miest na svete, centrum kultúrneho dedičstva sveta s množstvom veľkolepých umeleckých diel, prekrásnych obrazov a sôch významných majstrov, ktoré skrášľujú mnohé chrámy, múzeá, či historické budovy. Každý rok milióny turistov z celého sveta obdivujú poklady a majstrovské diela rímskeho umenia a architektúry. Vzhľadom k tomu, že Rím je tak turisticky obrovský, treba si starostlivo vybrať dátum jeho návštevy. V letných mesiacoch tu panujú horúčavy a davy ľudí, preto sa mesto stáva priam neznesiteľným. Najvhodnejšie mesiace na návštevu sú apríl, máj, september a október, kedy sú dni ešte teplé a noci mierne chladné. V tomto období sú aj letenky lacnejšie.

Letisko v Ríme

Letisko Leonardo da Vinci (nazývané aj Fiumicino) sa nachádza 32 kilometrov od centra mesta. Druhým letiskom je Ciampino. Najlepším spojením z letiska do centra Ríma je metro alebo taxi. Atmosféru mesta najlepšie nasajete po vlastných. Na Rím si urobte čas týždeň, minimálne však štyri dni, aby ste videli všetky hlavné atrakcie. Ak sa pokúsite napchať program do dvoch dní, podvediete sami seba, pretože budete upachtený a stále v pokluse. Koniec koncov, Rím nebol postavený za jeden deň, preto ani vzhliadnuť celú jeho históriu nemožno za niekoľko hodín.

e-shop