Google+

Ruzyň zvyšuje komfort

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Doteraz museli cestujúci od svojho zaparkovaného auta na letisku v Ruzyni ísť k terminálu peši. Od 3.septembra poskytuje Letisko Praha novú službu pre motorizovaných klientov. Pokiaľ si cestujúci s platnou letenkou zaparkuje svoj automobil na ruzyňskom letisku v parkovacom dome Parking D, ktorý je určený na dlhodobé státie, odvezie ho pohodlne minibus až k terminálu 1 alebo 2. Klimatizovaný minibus bude jazdiť od 5,00 hod do 22,00 hod, každých 15 minút až k letiskovej hale. V nočných hodinách bude možné použiť túto službu telefonicky. Samozrejme to isté platí aj pri návrate. Strážené parkovisko Parking D využijú najmä pasažieri s letenkami na dlhšie zahraničné cesty.

Letisko v Ruzyni v minulom roku odbavilo takmer 12 miliónov cestujúcich, no tento rok tu akosi cestujúcich ubúda, napriek tomu, že na okolitých letiskách zaznamenávajú zvýšený počet pasažierov. Úbytok za prvých sedem mesiacov je pribižne 600 000 ľudí, čo činí zhruba pokles o 9 %. Určite má na to vplyv aj znižovanie počtu liniek Českých aerolínií, pretože na pravidelných linkách klesol počet predaných leteniek. O to viac sa presadzuje na pražskom letisku letecká spoločnosť Lufhansa, ktorá zváža z Prahy do Frankfurtu klientov a ponúka im vo svojej sieti liniek ďalšie lety. Za predaj leteniek v júli utŕžili viac českých korún ako domáce ČSA. Na letisku v Ruzyni sa znížil asi o 16 % aj počet štartov a pristátí lietadiel iných aeroliniek. Pozitívnou správou je, že neklesol počet charterov cestovných kancelárií. Zvýšil sa aj záujem v letnej sezóne o letenky na priame lety do Burgasu a tiež sú častejšie kupované letenky do Moskvy.

*11.09.2012

e-shop