Google+

Zrušené lety v Grécku

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Po celom Grécku sú dnes uzavreté školy, univerzity, úrady a tiež letiská. Štátne nemocnice pracujú v núdzovom režime. Zamestnancov verejných služieb v krajine združuje Konfederácia zväzov verejných zamestnancov. Jej členovia dnes vstúpili do 24-hodinového výstražného štrajku. Od vlády požadujú zvrátenie úsporných opatrení, ktoré majú vyviesť krajinu z obrovskej hospodárskej krízy. Po znížení platov a dôchodkov plánuje totiž vláda prepustiť aj 30 000 štátnych zamestnancov.

V celom Grécku dnes z prístavov nevyplávali trajekty a nejazdia ani vlaky, čo znamená že štrajk postihol i dopravu, včetne leteckej. K štrajku sa pridajú aj dispečeri na letiskách. Vzdušný priestor nad Gréckom bude uzavretý kvôli štrajku od 15,00 do 19,00 hod miestneho času. Bolo zrušených 47 vnútroštátnych letov a desiatky ďalších má posunutý termín odletov a príletov. Z tohto dôvodu je potrebné informovať sa pred cestou priamo na letiskách. S dôsledkami finančnej krízy Grécko bojuje už tri roky a len vďaka zahraničnej pomoci prežíva. Hromadné bankroty firiem a mimoriadne vysoká nezamestanosť sú výsledkom mohutného šetrenia v krajine. Grécka vláda musí robiť škrty vo verejných výdavkoch, aby zabezpečila čerpanie ďalších financií záchranného úveru od Medzinárodného menového fondu a Európskej únie. No grécki pracujúci sa s týmto nechcú zmieriť a budú vo svojich protestoch a štrajkoch pokračovať.

*07.10.2010

e-shop