Google+

Cornwallské grófstvo

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Na najzápadnejšom polostrove Anglicka sa rozprestiera Cornwall, ktorý je domovinou cornwallského národa, vedcami považovaného za jeden zo šiestich keltských kmeňov. Asi 300 obyvateľov hovorí síce plynule kornštinou, ale zíde sa vám skôr anglicko-slovenský slovník pretože oficiálnym jazykom je angličtina. Napriek tomu však vyučovacím jazykom na 12 národných školách je ešte kornština. Hoci sa nachádza v rovnakom časovom i klimatickom pásme ako celé Spojené kráľovstvo, stal sa Cornwall dlhodobo jednou z najobľúbenejších prázdninových destinácií krajiny. Zrejme to bude aj tým, že podnebie je tu miernejšie ako v ostatnej časti krajiny a tiež cornwallské romantické pláže pre svoju krásu a rozmanitosť sú bezkonkurenčné. Malé zátoky, impozantné útesy, vynikajúce možnosti surfovania, prírodné rašeliniská, subtropické záhrady, historické miesta z čias Rimanov, staroveké hrady i ruiny, malebné rybárske dedinky aj prístavy a očarujúce nákupné mestečká dotvárajú charakter tejto turistickej destinácie.

Prírodné zaujímavosti, renesancia v umení i dobré jedlo pripravené Jamie Olivierom, láka milióny turistov v každom ročnom období z rôznych časových pásiem. Snáď stojí za zmienku aj to, že netreba naletieť na turistické pasce, ktoré lákajú mohutnou reklamou a nemalými poplatkami, nakoniec vás doslova sklamú. Zo Slovenska je cestovanie celkom jednoduché, pretože z Bratislavy do Londýna pravidlné lety zabezpečuje nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair, ktorá ponúka lacné letenky. V prípade, že si zabezpečíte letenky v dostatočnom predstihu alebo v akcii, určite vás príjemne prekvapí cena letenky. Z Londýna je veľmi výhodné a pohodlné cestovať na polostrov vlakom alebo rýchlejšie vnútroštátnymi aerolinkami.

e-shop