Google+

Vyrazte na Island

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Ak sa Vám zdá, že žijete veľmi rušným životom a ak sa chcete konečne raz nadýchať čerstvého vzduchu, zbaľte si batoh a vyrazte na Island. Keďže ide o ostrov, dá sa tam dostať len dvomi cestami - vodnou a vzdušnou. Lietadlom je to oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Letieť sa dá z Viedne do Kodane a odtiaľ do Keflavíku alebo z Bratislavy do Prahy, Kodane a tak do Keflavíku. Spiatočné letenky stoja okolo 3 000 eur, no v akcii kúpite aj oveľa lacnejšie.

Island je prekrásna krajina!

Hory, útesy a sopky hrajú všetkými farbami. Ľadovec zvaný Vatnajökull ( pod ním sopka ) je nielen najväčší v Európe, je dokonca väčší, ako všetky ostatné európske ľadovce dokopy. V krajine je neuveriteľne veľa vodopádov, jeden z nich je najmohutnejším v Európe. Island je vôbec krajina rekordov a v podstate nič tam nie je len priemerné. Islanďania sú najvyšší a možno aj najbohatší zo všetkých Európanov, majú najviac šachových veľmajstrov na jedného obyvateľa, píšu najviac kníh, majú najväčšiu púšť v Európe, najstarší parlament, najnižšiu kriminalitu a ten najcennejší rekord - Island je zrejme najčistejšia krajina na svete. Neuveriteľne čistý a priezračný vzduch umožňuje vidieť hory vzdialené až 150 km. More je nádherne modré a krištáľovo čisté. Dalo by sa pokračovať, no najlepšie je všetko vidieť na vlastné oči.

e-shop