Google+

Namíbia

Namíbia je veľká suchá zem na juhozápade Afriky, ktorú sa v 19.storočí snažila kolonizovať rada európskych mocností. V roku 1990 sa stala nezávislým štátom. Sociálne rozdiely medzi bohatými, ku ktorým patrí aj nová čierna elita, a chudobnými, medzi ktorými sú aj belosi, sú priepastné. Okolo 95% Namíbijcov živorí v otrasných podmienkach tretieho sveta, zatiaľ čo 5% žije západným štýlom.

Povrch Namíbie je budovaný, prevažne žulami alebo rulami na východe je pokrytý kalaharskými pieskami, ktoré majú červenkastú farbu. Takmer neobývaná púšť Namib s piesočnými dunami sa tiahne pozdĺž celého Atlantického pobrežia. Namíbia patrí k najsuchším zemiam na svete. Náhorná centrálna plošina, ktorá je druhým prírodným celkom sa zdvíha nad púšťou Namib strmými svahmi.

Pobrežie je neobyčajne jednotvárne a nemá prirodzené prístavy okrem Luderitzu, kde staré kryštalické horniny vytvorili akúsi prirodzenú ochranu zátoky. Dôležitou národohospodárskou položkou je rybolov. Chladná povrchová voda je tam bohatá na kyslík, planktón aj ryby, výlovy patria k najväčším na svete.

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

e-shop