Google+

Kedy vyraziť do USA

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Všetky mestá v Spojených štátoch sú miestami, ktoré môžete navštíviť celoročne (hoci Fairbanks na Aljaške v zime a Houston v Texase v lete nie sú zrovna ideálne), národné parky a horské oblasti takmer tiež.

Tunajšie počasie má mnoho podôb, líši sa nielen v priebehu ročných období a región od regiónu, ale tiež deň od dňa a hodina od hodiny. Všeobecne platí, že čím viac budete na juhu, tým budú teploty vyššie, a tiež v čím vyššej nadmorskej výške sa budete pohybovať, tým budú teploty nižšie, i keď klíma na pobreží je všeobecne mierna a menej premenlivá ako vo vnútrozemí.

Na severovýchode, od Maine po Washington DC, je prekvapivé počasie s malým množstvom zrážok, ale teploty veľmi kolísajú, od krutých chladov v zime po nepríjemné horúčavy ( ešte umocnené vysokou vlhkosťou ) v priebehu krátkeho leta. Ďalej na juhu je leto dlhšie a teplejšie. Teploty vzduchu na Floride nie sú v lete bezpodmienečne vysoké vďaka blízkosti mora ako na východe, tak i na západe. Dostatočné teplo a slnečno priťahuje návštevníkov zo všetkých kútov v každom čase i v zime.

Na severe USA, v oblasti Veľkých jazier a Chicaga, sú zimy ukrutne chladné, doplnené silným vetrom a mrznúcim dažďom. Mrznúť a snežiť môže i na ďalekom juhu, v Mexickom zálive, a jar i jeseň sú postupne dlhšie a vľúdnejšie smerom na juh a juhozápad. Na juhu je najvlhším ročným obdobím leto a rovnako je to obdobie, kedy sú viac než pravdepodobné časté búrky.

Každoročne sa preženú cez Floridu alebo juhovýchod jeden až dva hurikány. Typickejším miestnym fenoménom sú tornáda ( alebo tiež “twistery” ), ktoré v nevinných jarných a letných búrkach zničia len úzky pás zeme.

e-shop