Google+

Letenky na oslavy výročia letiska

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Drážďanské letisko malo pohnutú históriu. Otvorené bolo v roku 1935, kedy okrem civilnej prevádzky, účelom bolo aj budovanie vzdušných bojových síl nacistického Nemecka. V súvislosti s vojnou sa v roku 1940 letenky pre civilné lety prestali predávať. Povojnové mocenské zmeny sa dotkli aj letiska, ktoré k vojenským účelom využívali Sovieti až do roku 1955. Po tomto roku civilná letecká preprava bola znovu obnovená a zaviedol sa i predaj leteniek na medzinárodné linky do východného bloku. Na konci 80. a v priebehu 90.rokov došlo k veľkej rekonštrukcii, rozširovaniu a modernizácii letiska. Moderný terminál otvorený v roku 2001 dnes odbaví 3,5 milióna cestujúcich s letenkami do celej Európy. Letisko v Drážďanoch pripravilo 18.a19.septembra bohatý program na oslavu svojich 75. narodenín.

Vrcholom osláv boli dva nedeľné 45-minútové vyhliadkové lety Boeingom 737-700 nad Drážďanmi a okolím. Letenka na 45 minut dlhý let stála 39 eur. Lacnejšie letenky boli na 20 až 30-minútové lety s menšími lietadlami, s ktorými klienti mohli letieť nad Drážďanmi, alebo si prehliadli Saské Švajčiarsko, či zámok Moritzburg, prípadne mesto porcelánu Míšeň. Nuda nebola ani na zemi. Na letiskovej ploche bola možnosť prehliadnuť si prieskumné lietadlo NATO Awacs B707, námorné hliadkové lietadlo DO228, Tornado, námorný záchranný vrtuľník SaeKing, MiG-21, MI-2 alebo Eurocopter. Vystavované boli aj historické stroje, napríklad Fieseler Storch alebo Kiebitz-Doppeldecker. Návštevníci mohli nahliadnuť do tajov meteorologickej služby, bezpečnosti letovej prevádzky, colného múzea i do histórie letiska. Pripravená bola aj ohňová šou a ďalšie atrakcie.

*08.06.2012

e-shop