Google+

Letenky z mobilu už aj v ČSA

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Nové mobilné aplikácie umožňujú rezerváciu a predaj leteniek cez mobily. Zatiaľ však túto možnosť majú iba chytré mobily smartphony, do ktorých mnoho aerolínií presunulo rezerváciu a predaj leteniek. Napríklad v spoločnosti Delta Air Lines si za dva roky stiahlo do mobilu mobilnú aplikáciu “ Delta Fly “ už asi 3 milióny užívateľov. Z prieskumov vyplýva, že do mobilných technológií investuje približne 90 % leteckých spoločností s cieľom, zvýšiť svoje príjmy.

Celosvetový trend nasleduje aj letecká spoločnosť ČSA a vytvorila vlastnú mobilnú aplikáciu. Užívatelia nového rezervačného mobilného webového portálu budú mať k dispozícii i ďalšie služby ako je vyhľadávanie dostupnej letenky, priamy nákup elektronických leteniek, kontrolu leteniek, aktuálne prílety i odlety a tiež zľavové kupóny či vernostné karty. Napojenie rezervačného portálu je na letenkový systém Amadeus – Symphony.

České aerolinky majú nateraz mobilnú aplikáciu na rezerváciu leteniek len pre mobily s operačným systémom Android. Koncom tohto roku však aj majitelia iPhonu budú budú mať túto aplikáciu v piatich jazykoch k dispozícii. Pre udržanie online predaja leteniek je to dnes už nevyhnutné. Rezervačný systém ČSA sa zjednoduší a bude mať nový dizajn. Rezervácia letenky bude prebiehať rýchlejšie, v piatich krokoch. Platby za letenky sa vykonajú kreditnou či debetnou kartou alebo bankovým prevodom či online peňaženkou PaySec. Platenie bude u smartphonov len debetnou alebo kreditnou kartou. Pomocou tohto systému rezervácie leteniek ČSA bude mať klient neustály prehľad o tom, čo sa deje na leteckom nebi i na zemi.

*05.10.2012

e-shop