Google+

Letisko v Budapešti

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

200 rokov uplynulo odvtedy, čo sa narodil v Uhorsku najväčší a najslávnejší klavírny virtuóz Ferenc Liszt. Známejší je pod nemeckým menom Franz Liszt, nakoľko v Nemecku strávil väčšiu časť života. Nikdy však nezaprel svoju uhorskú vlasť, rád sa vracal aj do Bratislavy. Hlásil sa k nemeckej a francúzskej kultúre, uchvátili ho tiež talianske umelecké pamiatky. Jednoducho bol umelcom, ktorý patril celej Európe. Dňa 16.marca 2011 si maďarský parlament uctil jeho výročie narodenia a budapeštianske letisko Ferihegy premenovali poslanci podľa svojho presláveného rodáka. Letisko teraz nesie nový názov - Medzinárodné letisko Franza Liszta. Je najdôležitejším v celej krajine, pretože ponúka letenky na lety do Afriky, Ázie, Severnej Ameriky, na Blízky východ a samozrejme takmer do všetkých európskych krajín.

Medzinárodné letisko Franza Liszta

Ročne prepraví viac ako 8,5 milióna pasažierov. Letisko sa nachádza 16 kilometrov od centra Budapešti. Na svojich troch termináloch odbavoval denne lety do vyše 100 destinácií. Historický terminál 1, ktorý slúžil iba nízkonákladovým prepravcom, však 30.mája 2012 skončil svoju prevádzku a všetky letecké operácie sa presunuli do terminálu 2A, ktorý slúžil pre leteckú spoločnosť Malév na lety v rámci Schengenského priestoru. Stalo sa tak z dôvodu úpadku maďarského národného dopravcu Malév. Cestujúci s letenkami na mimoschengenské medzinárodné lety sa odbavujú na termináli 2B. Letisko Budapešť Ferihegy má 2 letové dráhy, ktoré merajú viac než 3000 m. Ak si rezervujete letenky z Budapešti do niektorej destinácie, nie je problémom dostať sa zo Slovenska na Medzinárodné letisko Franza Liszta, či už autom, autobusom alebo vlakom. Letisková autobusová linka spája letisko s centrom Budapešti a tiež s metrom maďarskej metropoly. Spoj premáva každých 10 minút.

e-shop