Google+

Čím láka New York

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Panoráma New Yorku z 86.poschodia Empire State Building je ohromujúca, ale vznešená. Ikonické mrakodrapy, mosty, vodné toky, ostrovy a pamiatky vytvárajú panorámu, ktorá je okamžite rozoznateľná po celom svete. V New Yorku sa nachádza asi 5 600 mrakodrapov a 48 z nich má viac ako 200 m, čo je najviac nielen v USA ale aj na svete. Pre obytné oblasti sú typické honosné radové domy postavené z hnedého pieskovca, ale aj ošumelé bytové domy postavené v období najväčšieho rozvoja mesta z kameňa a tehly. Toto kozmopolitné, pulzujúce veľkomesto s vyše 8 miliónmi obyvateľov, je najväčšie v Spojených štátoch.

Srdce New Yorku tvorí Manhattan, kde sídlia najvýznamnejšie obchodné i kultúrne inštitúcie. Tu sa nachádza finančné centrum Wall Street, námestie Times Square (zábavné centrum), Greenwich Village (štvrť študentov a umelcov), Brodway so svojimi divadlami, kinami a množstvom múzeí. Centrálny Manhattan tvorí šachovnica očíslovaných ulíc a tried (avenue). Na 5.avenue sú najelegantnejšie obchody i známy mrakodrap Empire State Building, medzi 59. a 110. ulicou leží Central Park, nazývaný tiež "pľúcami mesta". Na sever od Central Parku sa rozprestiera prevažne černošská štvrť Harlem.

Letenky New York

Okrem Manhattanu sú ďalšími štyrmi newyorskými štvrťami Brooklyn, Queens (na Long Islande), Bronx a Staten Island. Brooklyn s Manhattanom spája Brooklynský most vedúci ponad East River. Newyorskému prístavu dominuje Socha slobody. "Veľké jablko", ako zvyknú nazývať NY, má 4 veľké letiská, ktoré ho spájajú s celým svetom. Lacné letenky umožňujú i Slovákom navštíviť tento symbol USA. New York vždy charakterizovali klasické žlté taxíky ( viac ako 13 000 ), rýchly životný štýl, kiná na ulici Broadway a v ostatnom čase aj tzv. taviaci kotol, čo znamená, že mesto je plné rôznych kultúr, ktoré sa navzájom asimilujú a vytvárajú tak kultúru novú, americkú.

e-shop