Google+

Prišiel čas zákazu letov

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Európska komisia robí pravidelne inšpekcie a monitorovanie úrovne leteckých spoločností. Ak leteckí prepravcovia neposkytujú bezpečnú leteckú dopravu, dochádza k zákazu letov do Európskej únie. V tejto sfére totiž nemôžu byť žiadne kompromisy. Zoznam leteckých spoločností so zákazom vykonávania leteckej dopravy v EÚ sa podľa potreby aktualizuje.

V čase aktualizácie sa do zoznamu zaradil dopravca Meridian Airways z Ghany. Dôvodom sú veľmi zlé výsledky inšpekcií, v rámci ktorých sa kontrolovali nielen lietadlá tejto spoločnosti, ale aj zariadenia, ktoré využíva v EÚ. Ďalší letecký dopravca z Ghany Airlift International, podľa výsledkov inšpekcie ani zďaleka nespĺňa medzinárodné normy. Výbor pre leteckú bezpečnosť jednomyseľne rozhodol, že je čas vylúčiť kontrolované lietadlá a dve ďalšie lietadlá, ktoré sú v súčasnosti v hangári, z prevádzkovania letov do EÚ. Uvedená spoločnosť má tak k dispozícii jedno lietadlo, ktoré ešte môže prevádzkovať lety do EÚ.

e-shop