Google+

Aerolinky šetria

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Pri príležitosti 45.výročia pôsobenia Lufthansy v Česku, pristálo po prvýkrát 2.októbra 2011 na pražskom letisku, najväčšie dopravné lietadlo Airbus A380. Tento vzdušný obor patriaci firme Lufthansa priletel do Prahy na krátku návštevu, počas letu z Frankfurtu do Budapešti. Tisíce divákov obdivovalo jeho manévrovanie nad zemou i okružný let nad letiskom.

Lufthansa má základňu pre A380 vo Frankfurte a letenky na ich lety predáva do Tokia, Pekingu, Johannesburgu, New Yorku, San Franciska, Miami a Singapuru. Najväčší zahraničný linkový dopravca v ČR za l.polrok 2011 tu predal o 35 % leteniek viac ako v predchádzajúcom roku. Na hornej palube svojich lietadiel môže prepravovať 98 cestujúcich s letenkami do obchodnej triedy a 420 pasažierov s letenkami do ekonomickej triedy. V prípade, že by lietadlo malo len jedinú triedu turistickú, prepravilo by 853 pasažierov.

Ekonomická situácia núti letecké spoločnosti vo svete k úsporám na každom kroku. Prejavuje sa to aj na letoch superjumba A380, ktoré pojme na palubu viac ako 500 cestujúcich. Predpokladalo sa, že najväčšie lietadlo na svete bude lietať medzi významnými letiskovými uzlami, no realita je trochu iná. Začína sa ukazovať, že stroj je veľmi vhodný aj pre lety z menších miest, kde nie je potrebný veľký počet letov počas dňa. Pri použití A380, môžu aerolinky zvýšiť počet leteniek pre cestujúcich v rámci jedného letu a nemusia tak zvyšovať náklady prevádzkou viacerých lietadiel. Z 20 destinácií, do ktorých A380 v súčasnosti lieta, šesť určite nepatrí k tým, s ktorými Airbus pred uvedením lietadla do prevádzky počítal. Je predpoklad, že podporu dostane superjumbo aj v ďalších "mimouzlových" letiskách v Nemecku, Taliansku, vo Francúzsku, v Číne alebo Južnej Afrike.

e-shop