Google+

Počasie komplikuje leteckú dopravu

Počasie vo svete » Počasie komplikuje leteckú dopravu

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Nepriaznivé počasie s hustým snežením komplikuje leteckú dopravu v Európe. Najviac postihnuté je Nemecko, kde nevypravili viac ako 600 letov. Stovky letov bolo zrušených aj v susednom Holandsku. Európska organizácia Eurocontrol upozornila cestujúcich, aby sa pripravili až na štyriapolhodinové meškania. Mnohí pasažieri však uviazli v odbavovacích budovách, keďže sneh ochromil aj autobusovú a železničnú dopravu. Veľa ľudí prespáva v autách či vagónoch, kde čakajú na zlepšenia počasia a uvoľnenie ciest či koľajníc.

Veľmi drsné počasie je aj vo Veľkej Británii, kde kvôli snehu uzatvorili londýnske letisko Gatwick. Letecká spoločnosť British Airways bola nútená zrušiť všetky lety z londýnskeho Heathrowu. Prevádzka je zastavená aj na letisku v Southamptone. Pre husté sneženie boli úradmi uzavreté letiská v talianskych turistických centrách Pisa a Florencia. Celkom 5 200 pasažierov skončilo na parížskom letisku Charlese de Gaulla. Niektorí spali na letisku, kde dostali matrace, iní spali v telocvični alebo odišli rýchlovlakom Eurostar. Pražská Ruzyň od večera zrušila desiatky spojov, nakoľko Česko tiež zasypal sneh a vplyvom počasia kolabovala doprava.

*13.12.2010

e-shop