Google+

Najlepší catering v lietadlách

Zaujímavosti » Najlepší catering v lietadlách

  • Letenky

    Akciové letenky

    Akciové letenky platia spravidla len do vypredania i preto je lepšie si takéto ponuky zabezpečiť s väčším časovým predstihom ...

Pre mnohých cestujúcich lietadlom, nie je vždy rozhodujúca cena letenky, ale služby, ktoré aerolinky poskytnú. 1 200 cestujúcich vlani hodnotilo občerstvenie na palube lietadiel. Pasažieri hodnotili vzhľad a chuť jedla, možnosti výberu i spôsob servírovania. Vyhľadávač letov Skyscanner do ankety zahrnul 35 leteckých spoločností z celého sveta, no do prvej desiatky sa dostali len ázijské a európske aerolinky. Prvé miesto opakovane obsadili Emirates, ktoré zabezpečujú najkvalitnejší catering a považujú to za jednu z najdôležitejších služieb. Na druhej priečke sa umiestnili nemecké aerolinky Lufthansa. Desiatku najlepších uzatvára Air France. Medzi špičku bolo zaradených ďalších 5 leteckých spoločností zo Stredného východu.

Výrazná korenená exotická východná kuchyňa zrejme cestujúcim vyhovuje a príjemne ich naladí. Zaujímavosťou je, že americké a austrálske aerolinky v tomto hodnotení prepadli. Z toho vyplýva, že gurmáni si zrejme nerezervujú letenky v týchto leteckých spoločnostiach, lebo je predpoklad, že nebudú spokojní. Trendom v leteckých spoločnostiach je nielen znižovanie cien leteniek, ale aj snaha zaistiť klientom naozaj kvalitné jedlo. Mnohí z nich si k tomu najímajú vychýrených kuchárov ako konzultantov. Pre tie letecké spoločnosti, ktoré sa umiestnili v rebríčku na posledných miestach, je to opravdu dôvod na zamyslenie a hľadanie cesty, ako zlepšiť neutešenú situáciu a ponúknuť pasažierom o niečo lepší štandard, čo sa týka podávania občerstvenia na palube lietadla, pretože množstvo predaných leteniek závisí aj od tohto faktora.

*02.07.2012

e-shop